Peatu, vaata, lehvita!

Foto: Andrus Kopliste

7. mai hommikul 8.30 sõitsid Paide Ühisgümnaasiumi ette kaks Volvo veokit.  Ei, veokijuhid ei olnud eksinud, vaid Neste Eesti ja Volvo Estonia meeskond tuli algklassiõpilastele liiklusohutusest rääkima. Meie kooli ligi 170 õpilast said osa Neste Eesti ja Volvo Estonia ühisest liikluskoolituse programmist.
Peatu, vaata, lehvita on Volvo Grupi välja töötatud liiklusohutusprojekt, mille sihtgrupiks on algkooli lapsed. Koolituse eesmärk on tuua enam tähelepanu liiklusohutusele ja suurendada osaliste teadlikkust oma rollist liiklusohutuse suurendamisel.

Terje Peets
õpetaja

Koolitus koosnes kahest osast. Esmalt kuulasid õpilased aulas teoreetilist osa. Põneva esitluse käigus anti ülevaade erinevatest veokitest, veokijuhi ametist  ning liiklusohutusest. 25 minutit möödus välgukiirusel, kuna õpilased olid esitlusse iga hetk kaasa haaratud. Lastel oli võimalus näidata oma teadmisi, jagada kogemusi ning esitada küsimusi.

Teoreetilise osa lõppedes suundusime kooliõuele veokitega praktiliselt tutvuma.  Õpilased said reaalselt kogeda, kui suur veoauto on, mida kõike selle kabiin sialdab (voodi, külmkapp jne) ning  kuidas maailm veoauto kabiinist paistab.

Täname kogu koolitusmeeskonda meeldejääva ning hariva päeva eest!