Pikk koolitund
Foto: Kersti Kivisoo

Foto: Kersti Kivisoo

Osadele Paide Ühisgümnaasiumi 7.-9. klassi õpilastele kestis koolitund 11.-13. mail lausa kolm päeva järjest, kui toimus MTÜ Integratsiooni ABC kodanikuhariduse programmi MINU RIIK poolt korraldatud õppereis „Peterburg – maailma kultuuripealinn“.

Kristi Teder, Kersti Kivisoo,
Eve Lehtpuu

õpetajad

Kõigepealt loodi sõbralik ja üksmeelne sõidumeeskond, õpetajaks giid-reisisaatja prof. Arvo Piir. Koolipäev algas geograafiatunniga tutvudes Ida-Virumaa tähtsamate paikadega, millele järgnes ühiskonnaõpetus Eesti-Vene piiriületusega: passid, viisad, piirivalvurid, tollid, kontrollid, viisakas käitumine. Piiriületus sellisel viisil oli enamustele ka esmakordne kogemus. Jätkusid võõrkeeled võõral maal, lisaks matemaatika, kuna käibele tulid eurode asemel rublad. Söögivahetundidel tutvuti vene köögi omapäraga ning kogeti vene inimeste külalislahkust. Kunstitunnid toimusid Vene Muuseumis ja Ermitaažis, ajalootunnid Suvorovi Muuseumis ning Nevski Katedraalis. Tutvuti kohalike liiklusreeglitega ja liikumisvõimalustega tänavaliikluses jalgsi ja bussiga, laevaga kanalitel ning rongiga metroos. Pikk koolitund lõppes Puškinis Tsarskoje Selos, mis oli tõeline muinasjutt koos loodusõpetuse, muusika, kirjanduse, ajaloo, kodunduse, ühiskonnaõpetuse, kunstiõpetuse, komblusõpetuse ja kultuuriõpetusega.

Õpilaste jaoks oli kõik uus ja huvitav. Pikk koolitund rikastas õpilaste silmaringi ja teadmisi. Koju jõudes oldi väsinud, kuid rõõmsad ning eriti meeldis õpilastele nende väga hea huumorimeelega giid-õpetaja.