Projektipäevade raames murtakse välja tavarutiinist

Projektipäevade raames õpiti ühe töötoana väikekandlemängu Foto: Kaidi Aabla

Paide Ühisgümnaasiumi õppeaastat lõpetasid juba traditsiooniks saanud projektipäevad, millest esimene päev kulus põnevatest töötubadest osavõtule ning teisel päeval esitleti ning kuulati tulemusi ja tehti kokkuvõtteid.

Sel aastal oli võimalik valida kokku 13 töötoa vahel. Tegemist jagus peaaegu igale soovile ja maitsele.

Kaidi Aabla ja Liivi Aare
projektipäevade korraldajad

Näputöö- ja kunstihuvilised said proovida kätt „killer-kottide” õmblemisel, akvarellidega järvemaastiku maalimisel ja henna töötoas katsetati hennatätoveeringutega, kus kenad mustrid kanti üksteise kätele. Samuti osaleti maalitöötoas „Paide linn”. Kel huvi sportlikuma tegevuse vastu värskes õhus, matkas rattaga Väätsa rabasse või müstilisse Kirna mõisa ja parki ning füüsilist vastupidavust testis maastikumäng. Paadirallist osavõtjatel tuli eelnevalt valmistada veesõiduk ja seejärel toimuski võistlus parima välja selgitamiseks. Ajuhiiglased panid oma nupukuse proovile malemängus ning õpilasesinduse liikmed õppisid ja arendasid meeskonnatöö oskusi. Meelepärast tegevust leidus ka muusikahuvilistele – õpiti tundma Eesti rahvapille, sealhulgas väikekannelt, ning sellel musitseerimist. Ilusaid elamusi pakkus orelimuusika kuulamine Paide kirikus. Keskkonnahuvilised käisid uurimas Paide tehisjärve vee-elustikku.

Projektipäevade korraldajad Liivi Aare ja Kaidi Aabla ning töötubade läbiviijad leidsid, et taolised õppepäevad, kus õpitakse praktiliste tegevuste kaudu, laiendavad õpilaste silmaringi ja arendavad erinevaid oskusi.

Projektipäevadele panid laheda punkti Paide Avatud Noortekeskuse noored, kes organiseerisid Euroopa tundmisega seotud mänge.