Raamat ajendas uurima muusikute elusid

Viimastel koolinädalatel töötasid 7.b klassi õpilased kirjanduse, muusika-, inimese- ja kunstiõpetuse lõimitud projektiga „Riskikäitumine elus ja kirjanduses“.

Foto: Anne Kivimäe

Juba varem olid nad läbi lugenud Dirk Walbreckeri noorteraamatu „Kambalugu“, milles käsitletakse andeka neiu allakäiguteed ajast, mil ta liitub endast vanematest liikmetest koosneva bändiga. Noormehed on vaimustunud Janis Joplini ja Kurt Cobaini muusikast ning matkivad ka nende elustiili, mille juurde kuulusid narkootikumid ja vabad suhted.
Esimesel projektinädalal analüüsisid õpilased rühmades raamatu sündmustikku, avasid seoseid peategelase Lari allakäigus. Teisel nädalal töötasid nad varalahkunud muusikute elulugudega ja kuulasid nende muusikat, et siis kolmandal nädalal loetu-kogetu tervikuks siduda. Õpilased asetasid kõik inimeseõpetuse tundides õpitu konteksti ning koostasid sotsiaalreklaami plakatid, mis hoiatavad teismelisi sattumast narkootikumide mõju alla, aga kutsuvad üles ka vanemaid märkama oma lapsi ning nende vajadusi.
Projekti esimesel kahel nädalal töötasid õpilased ainult veebis ning õppisid ühiskirjutamise nõkse Google Drive´i jagatud dokumendis. Plakatid sündisid viimasel nädalal aga traditsiooniliselt paberil. Tagasisides ütlesid õpilased, et raamatut oli kergem lugeda, kui inimeseõpetuses oli sõltuvuse teemat eelnevalt käsitletud. Muusikute elulood näitasid, et kõik õpitu elus kehtibki.
Projekti vedasid õpetajad Kaarel Piibeleht, Mariann Kirs ning Anne Kivimäe.