Rahvatantsufestival tuli koju kätte

Paide Ühisgümnaasiumi tantsijad pühapäeval toimunud rongkäigus. Foto: Germo Aabla

XII koolinoorte vabariiklik rahvatantsufestival “Rahvatants paneb silma särama” toimus sel aastal 5.-6. mail Paides. Kogu linn täitus nädalavahetusel ligi 900 tantsijaga. Nende seas osalesid ka Paide Ühisgümnaasiumi C-segarühma Seltskond ja 6.-7. klasside rahvatantsurühma Seltskond tantsijad, juhendaja Kätlin Merisalu ning Paide Ühisgümnaasiumi rahvatantsurühma Särasilmad tantsijad, juhendaja Marita Kutsar. Lisaks lavalaudadel, esinemiskogemuse kõrvale, aitasid festivali kordaminekule kaasa vabatahtlikena C-segarühma Seltskond tantsijad, andes oma panuse kontserdite ettevalmistamisel ja läbiviimisel, töötubades, tuletõrjeolümpial, disko korraldamisel, hommikuvõimlemise läbiviimisel ja aitasid jooksvalt kaasa korralduslike küsimuste lahendamisele. Festivali raames toimus kaks kontserti: esimene Paide Muusika ja Teatrimajas ning teine Paide Vallimäel. Mõlema kontserdi lavastajaks oli Paide Ühisgümnaasiumi huvi- ja rahvatantsujuht Kätlin Merisalu.

Särasilmad võtsid nädalavahetuse kokku hashtagidena, mis olid pühapäeval Paide Vallimäel toimunud tantsukontserdi keskseks ideeks. Nende jaoks olid nädalavahetuse kõige tähtsamad osad #sõbrad #naer #rahvatants #lõbus.

Festivali korraldasid Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts ning Pelgulinna Gümnaasium koostöös Paide Muusika- ja Teatrimaja, Paide Gümnaasiumi ja Paide Ühisgümnaasiumiga.

Kätlin Merisalu
huvijuht