Saladused said avalikuks…

Reedel, 22. aprillil etendasid meie kooli laulajd, tantsijad ja noored näitlejad vendade Grimmide muinasjutu “Läbitantsitud tallad” ainetel muusikalise etenduse “Paide Ordulossi saladus”.

Etendus tõi vaatajateni muinasjutulise loo ammustel aegadel Paide Ordulossis toimunust, mida mitte keegi tänasel päeval ei tea aega saagi teada, sest selliseid imelisi asju juhtub vaid korra.

Foto: Ants Leppoja

Foto: Ants Leppoja

Nii juhtus ka meie etenduse kangelastega, kes läbi nõiduse sattusid hetkeks tagasi ajaloo keeristesse, kohtusid seal paljude huvitavate tegelastega ning naastes tagasi tänapäeva, said teada, et ka ajalugu võib olla lahe ja vajalik.

 

Marika Kuusik
huvijuht

Muusikalis osalesid mudilaskoor, lastekoor, segakoor, 1. klassi tantsijad (juh. Annely Põder), 5. klassi tantsurühm “Päikeselapsed” ja 7.-9. klassi tantsurühm “Seltskond” (juh. Kätlin Merisalu), noorterühm “Tantsuwägi” (juh. Tiiu Vellama) ning näiteringi “Meeleolu” ja “Maski taga” noored näitlejad (juh. Marju Mändmaa).

Muusikali libreto kirjutas Paides stiilis Marju Mändmaa, laulude autor Kaari Sillama.

Aitäh kõigile toreda koostöö ning järjekorde etenduse kordaminemise eest! Paide Ühisgümnaasium on lavale toonud 2014 aastal muusikalise etenduse “Oma kooli muusikal”, 2015 aastal muusikali ” Kuula mind” ja 2016 aastal muusikalise etenduse ” Paide Ordulossi saladus”.

Muusikali video ja pildid Ants Leppoja

Muusikali video:https://www.youtube.com/watch?v=10AHJRm_deo

Pildid: https://www.facebook.com/media/set/?
set=a.10154142440513343.1073742234.393420878342&type=3