Sõbrapäeval Saksamaast

Foto: Kristi Teder

Sõbrapäeval, 14.veebruaril, oli kõikidele klassidele ülesandeks, tutvuda lähemalt Paide linna sõpruslinnadega. Meie, seitsmendikud, saime loosi tahtel Hannaberg-Buchholzi  Saksamaalt. Esialgu oli teadmatus suur. Heameelega tuli appi meie kooli saksakeele õpetaja, Ellen Rosimannus. Saksa keele rühma õpilased koos õpetajaga valmistasid huvitava ja hariva õppepäeva. Nad tutvustasid meile Annaberg-Buchholzi vaatamisväärsusi ja õppisime koos saksa keelt. Saime teada, et peale ilusa looduse on seal ka palju huvitavat arhitektuuri. Annaberg-Buchholz on väga vana linn. Kunagi on olnud linna all suured hõbedakaevandused, nüüd on seal muuseum. Õppisime, et käsitöötraditsioonid  on seal olulised. Saime teada, et meie, Paide linn, on võtnud eeskuju Annaberg-Buchholzi kauaaegsest jõululaada traditsioonist. Nüüd on meie linnas ka keskväljakul jõuluajal atraktiivne jõululaat. Saksa keelt õppisime läbi mängude ning lihtsate dialoogide.

Seitsmendikud

Lugu oli nii huvitav, et lõpuks otsustasime saata Saksamaale, meie sõpruslinna Hannaberg-Buchholzisse tervituskirja. Tärkas lootus, et võib-olla saab kunagi seda linna ka päriselt näha ja selle kohta veel rohkem teada.

Saatsime sõpruslinna linnavalitsusse sõbrapäeva tervituskirja, kus oli soov saada teada, kuidas neil seal läheb. Meie üllatus oli suur kui 22.veebruaril tuli Annaberg-Buchholzi linnapea büroost pr. Katrin Brauerilt vastuskiri, milles andis teada, et leiab meie-ealised sõbrad, kellega saame lähemalt tuttavaks.