Tantsuvõistlus ülendas meeli
Reedel, 11. veebruaril toimus Paide Kultuurikeskuses Paide Ühisgümnaasiumi tantsuvõistlus, mis seekord oli pühendatud merekultuurile. Ühtäkki täitus maja mereröövlite, näkkide, mereelukate ja merineitsitega, madruste ja mõnusalt rannal mängivate noortega….ühesõnaga igale poole, kuhu iganes oma teekonna suunasid, said tunda mõnusat merehõngu, päikest ja rõõmsaid säravaid noori.
Marika Kuusik
huialajuht

Kogu suur mereshow sai alguse vaprate mereröövlite tantsuga, kus astusid üles meie kooli tublid õpilasesinduse noored. Nii said ka külalistele ära tutvustatud kõik osalejad ning pidu võis alata.
Kokku astusid lavalaudadele üles 19 tantsutruppi 1.-12. klassideni. Vaheesinemistel pakkusid silmarõõmu 11. klassi noormehed ning tantsurühmad Ilodus ja Tantsuwägi.
Selle aasta tantsuvõistlust hindas žürii koosseisus Kristin Pukka (PÜG vilistlane, koreograaf, tantsija ja suurtes lavastustes tantsude looja), Andre Laine (tantsuõpetaja, koreograaf, tantsupidude üldjuht), Enriko Pedaksalu (noor tänavatantsu õpetaja), Märt Treier (ajakirjanik, koolitaja), Vitali Nantoi (Paide Plaza omanik, endine võistlustantsija) ja Kelli Seinoja (Paide Gümnaasiumi noor, tantsija). Žürii ühiste hinnangute tulemusena selgusid vanuserühmade parimad tantsutrupid, silmapaistvamad tantsijad ja juhendajad ning Grand Prix 2016. Lisaks žürii lemmikutele sai oma arvamust avaldada ka publik, valides oma lemmikut.
Et kõigest üks tervik sai, oli suur osa kanda tantsuvõistluse õhtujuhtidel, kelleks sel korral olid 11. klassi noormehed Martin Rikk ja Madis Leht. Läbi noormeeste mänguliste vahepalade (koostas Marju Mändmaa) oli vaatajatel võimalik saada enne igat etteastet teada, mida on autor soovinud oma tantsuga publikule öelda. Kõik see tegi meeleolu ülevaks ning andis õhtule vürtsi ja värvi.
Oli tore õhtu koos võrratu kooliperega. Suured tänud kõikidele osalejatele.
Tantsuvõistlus 2016 tulemused:
Grand Prix      8a ja 9a klass tantsuga “Kuival?” (ühistöö)
Publiku lemmik 1. klassid tantsuga “Lõbusad piraadid”
1.-2. klassi parim :
1. klassid tantsuga “Lõbusad piraadid” (juh/autor Krista Sukk)
3. – 4. klassi parim:
4.a klass tantsuga “Preinlad, me läheme jälle reisima” (juh/autor Tiina Kivimäe)
5.- 7. klassi parimad:
I koht 5.a klass tantsuga “Bambusest laev” (juh/autor Piret Järvet ja Janely Allsaar)
II koht   5.b klass tantsuga “Mere ääres” (juh/autor Marita Kutsar)
III koht 6.a klass tantsuga “Poseidon” (juh/autor Triinu Laas)
8.-12. klassi parimad:
I koht   11. klass tantsuga “Tuks – kopp” (ühistöö)
II koht   XXXIX lend tantsuga “My Jolly sailor bold” (juh/autor Hele – Riin Raba)
Eripreemiad:
Silmapaistvate esituste eest – 2.b klass tantsuga “Pärlipüüdjad”, 3.b klass tantsuga “Rannas” ja Saladuslik tantsutrupp (12 klasside noormehed) tantsuga “Saladu”
Parimateks tantsijateks tunnistati Katarina Perman, Markko Sunni ning parima juhendaja tiitli pälvisid Annely Põder, Hele – Riin Raba, Piret Jrvet ja Janely Allsaar.
Tantsuvõistlus filmis ja teostas ülekande Saundland ning auhindadega toetasid Pizza kohvik, Lazergame, Tondi lasketiir, Escape room, Paide Kultuurikeskus, Exit room, Paide Plaza, Ajakeskus Wittenstein, National Geographic, Imeline ajalugu ja Imeline teadus, MoePark, Juta Lilleäri, Valgeranna seikluspark, Vaaros, S&M Transport ja Service Auto, Balsnac, Tõru Hotell, E – Piim Spordihall, Paide Avatud Noortekeskus ja loomulikult meie kõik žüriiliikmed.
Kohtumiseni tantsuvõistlusel 2017!!!!