Tänu Linnusõprade konkursile tunneme kodumaal talvituvaid linde

Paide Hillar Hanssoo Põhikooli 1.C ja 3-4.C klassid osalevad sel õppeaastal Linnusõprade konkursil, mille korraldaja on AS Balsnack International Holding. Konkursi eesmärk on läbi erinevate loovülesannete leida Eestimaa suurimad linnusõbrad ning seeläbi juhtida tähelepanu kodumaal talvituvatele lindudele, nende õigesti toitmisele ja lindude eest hoolitsemisele.

Foto: Kert Kaasik

Esimese ülesandena meisterdasime üheskoos tööõpetuse õpetaja Urmas Mäenurmega kaks linnumaja.

Paigaldasime need detsembris kohe ka oma klasside akende taha. Esimesi linde, rasvatihaseid, nägime juba mõne päeva pärast. Lisaks oleme näinud ka põhja- või salutihast. Nad on väga sarnased ning lihtsam on neid eristada hoopis hääle järgi. Teise ülesandena tuli meil valmistada üks linnuke. Olime neid esimese poolaasta jooksul joonistanud, voolinud savist ja lõiganud välja paberist.

Linnusõprade konkursi jaoks valmistasime aga linnu meist endist. Selleks kutsusime appi ka oma sõbrad 1. ja 2. klassidest ning lumisel staadionil moodustasime üheskoos ühe linnukese kuju. Pilti aitas teha meil Kert Kaasik. Linnusõprade loovuskonkurss toimub novembrist 2020 märtsini 2021.

Gerli Mikk
õpetaja