Teistsugune koolipäev toimis

Naljapäeval, 1. aprillil üllatasid Paide ühisgümnaasiumi õpetajad noori sellega, et korraldasid õpetajavahetuse päeva. Päris nii tõsine nagu telesaates „Naistevahetus” toimunu ei olnud, sest vahetused tehti tunniti, mitte mitmeks nädalaks. Samas oli olukord piisavalt tõsine, kuna õpetajad olid tunnid ette valmistanud.

Kõige rohkem pakkus õpetajatele rahuldust see, et oli võimalik täiesti erineva aine tunnis olla ja niiviisi rutiini murda. Mitmel juhul vahetasid kohad vanema ja noorema kooliastme õpetaja. Klassiõpetaja Krista Sukk andis kirjandustunni oma kunagises klassis, praeguses 9.b-s, kus ta rääkis nii tõsisel teemal nagu „Mis on elu mõte?”.

Vanema astme õpetajaid üllatas väikeste emotsionaalsus. Inglise keele õpetaja Liivi Aare, kes andis 4. klassis matemaatikat, rääkis, et nii palju kallisid, kui ta seal tunni lõpus sai, pole ammu saanud.

Õpilased võtsid õpetajate tembud kenasti vastu. 7.a klassis oli Keiri sõnul kaks vahetust ja need olid lahedad. „Mulle isegi meeldis, kui saksa keele asendusõpetaja päris iga sõna ei osanud ja tema kõnesse mõni ingliskeelne sõna lipsas. Saime talle ette öelda ja nalja sai ka,” seletas ta.

Anne Kivimäe
õpetaja