Teistsugune koolipäev

Fotod: Kristi Teder

Reedel, 25. jaanuaril toimus 7a klassi õpilaste koolipäev Rakveres. Juba hommikul kell 9.00 oodati meid Aqwa spaas, kus saime koos veeatraktsioonides end karastada ja oma ujumisoskust demonstreerida. Ühtlasi saime veelkord kinnitust, et reeglid kuuluvad täitmiseks. Järgmised koolitunnid toimusid Politseimuuseumis. Oli lahe tegutseda keskkonnas, kus saime ennast proovile panna ja omandada uusi teadmisi läbi praktiliste tegevuste: üle elada autoavarii, kontrollida autoroolis oma reaktsioonikiirust, näha end ümbritsevat läbi „joodikuprillide”. Tõdesime, mis saab inimesest kui ta on sattunud meelemürkide ohvriks, kuidas end hoida tänavavaraste eest. Mängisime läbi märulipolitseiniku rolli, kandsime kuulivesti, istusime vanglas ja tegime „tagaotsitavast” fotorobotit.

Kristi Teder
klassijuhataja

 

Tundub uskumatu, et kõige sellega peab tegelema politseinik. Politseiniku elukutse nõuab temalt tarkust, osavust, julgust, kiiret otsustus- ja reageerimisvõimet, jõudu, vastupidavust, nutikust, rahu ja head suhtlemisoskust.

Kohtuekspertiisi laboris toimus elu kaotanud inimese lahkamine. Meie ülesandeks oli asetada väljavõetud siseelundid õigesti tagasi. Praktiliselt saime uurida päris südant ja silma. Tundub uskumatu, et sõrmejälje järgi saab igat inimest tuvastada.

Läbikogetu pani tõsiselt mõtlema meid ümbritsevale. Koolipäev Rakveres avardas meie silmaringi, andis uusi teadmisi ning viis meid kokku väga eluliste teemadega.

Ühine arvamus: Rakveres oli väga tore päev, muuseumis oli lahe.