Tervisepäev “Reipalt koolipinki” täis tervist, rõõmu ja päikest

pildid_nupp

Reedel, 4. septembril toimus koolis juba traditsiooniliseks saanud sügisene tervisepäev “Reipalt koolipinki”, kus tegevust jagus kogu kooliperele hommikust lõunani. Päev algas 2.-  12. klasside õpilastele avamise, tutvustuse ja soojendusega koolimaja ees ning kõige väiksematele, esimese klassi õpilastele Paide Vallimäel koos mängude ja sportlike tegevustega.

Sealt edasi jätkusid tegevused vanuseastmeti.

2.- 4. klasside õpilastele toimus fotojaht/orienteerumine Paide linnas, mille käigus tuli lastel üles leida 9 punkti ning osata need kanda kaardile. Lisaks aktiivsele liikumisele oli orienteerumise juures oluline ka teave saamine meie linna objektide/asutuste kohta (päästeamet, E – piim spordihall, Paide linna avatud noortekeskus, Järvamaa Muuseum jne.), mida peaksid meie noored teadma ja tundma.

Alates 5. klassist oli õpilastele külla kutsutud 11 treenerit, kelle eestvedamisel toimusid sportlikud töötoad kella 9st kella 13ni. Igal õpilasel 5.-12. klassini tuli valida kolm treeningut lähtuvalt oma huvist, võimetest ning võimalustest.

Oleme väga rõõmsad ja tänulikud, et läbi tervisepäevade on meie koolile tekkinud toredad koostööparnerid, kes igal sügisel valmis panustama oma aega ja oskusi meie õpilaste juhendamisel.

Sel aastal olid meil külas treenerid spordiklubist Marbel Fitness – Neeme Vool (BodyCombat), Lucia Ašmarina (BodyAttack) ja Tuuli Jentson (Grit Plyo); zumba treener – Aljona Morozova; Paide Ühisgümnaasiumi õpetaja – Andres Siilak; JOKA Orienteerumisklubist – Argo Loo ja Paul Poopuu; Järvamaa Amburite Klubist  (vibu) – Ulvar Kuningas; korvpalliklubist KK7 – Erjo Paris ja Viljar Pennert; FC Paide Jalgpalliklubist – Veiko Kurim; Paide Taipoksi klubist – Maren Anvelt ja Paide Võrkpalliklubist – Piret Reinfeld.

Lisaks sportlikele tegevustele andis omapoolse positiivse tõuke ka päikeseline ilm ning meeldivalt soe õhutemperatuur. On tore tõdeda, et tervisepäevast võtsid osa 93% kogu õpilaskonnast, mis on läbi aastate kõige suurepärasem tulemus. Loodame, et seda energiat, tervist ja tahet jagub terveks kooliaastaks.

Huvialajuht

Marika Kuusik