Väärtuste päev pani koos tegutsema

15. märtsil toimus meie koolis nelja väärtuse päev. 4.a klass veetis koos 2.a ja 2.b lastega kaks esimest tundi kooli aulas, kus rääkisime põhjalikumalt sallivusest, hoolivusest, julgusest ja austusest.

Päev algas minilavastustega, mille olid ette valmistanud 4. klassi lapsed. Kõik lavastused rääkisid neljast väärtusest ja olid väga õpetlikud. Arutlesime näidendite põhjal, kuidas vältida koolikiusamist. Edasi jätkus meie päev õues, sest õues on ruumi laialt ja lubab teha valjemat häält. Mängisime kooli ees „Pilgumängu“ ja „Linnud lendavad parves“.

Pärast õumänge jätkasime aga koolis sees. Esmalt mängisime rühmades selliseid mänge, kus oli oluline koostöö kaaslastega, teineteisega arvestamine.

Pärast mänge kogunesime tagasi aulasse, et maha pidada üks tõeline konverents. Konverentsil tutvustasime omatehtuid plakateid ja jutukesi neljast väärtusest. Päev lõppes aga ühise massaažiringiga.

Minu arvates on tore, et on olemas sellised väärtused ja me teame, mida need meile tähendavad. Tänu sellele on iga päev rõõm kooli tulla, sest tead, et ei pea klassis ega koolis kokku puutuma kiusamisega. Sõbralikult on parem!

Alina Simmer
4.a klassi õpilane