Vahetusõpilasena Valga Gümnaasiumis

Klassipilt. Foto: erakogu

Pühapäeval, 8. oktoobril seadsin end Paide bussijaamast teele Valga poole, et veeta nädal  vahetusõpilasena Valga Gümnaasiumis. Kui ma kohale jõudsin, olid mu mõtted ainult selle ümber, et mida sel nädalal mulle põnevat pakkuda on. 

Enne tundide algust tutvustas kooli õppejuht Triinu Ugur mulle kooli ning lisas et, muretsemiseks pole põhjust. Järgmisel hetkel oli mu kooli giidiks 11. klassi õpilane Helena Aavistu,  kes on ka ise mitmeid kordi vahetusõpilane olnud. Oma klassijuhatajaks sain ma 7. oktoobril Pärnus Aasta Klassijuhataja tiitli saanud õpetaja Hille-Made Varuli, kes oli ühtlasi ka minu matemaatika õpetaja. Võib-olla minu jaoks harjumatu oli see, et kui meie koolis on üks tund 45 minutit siis Valgas kestis üks tund 75 minutit. Tunnid olid sellest lähtuvalt väga sisukad ja huvitavad.

Piret Ranne
õpilane

Vahetusõpilasena teises koolis olla on suurepärane kogemus. Ma nautisin vahetuskoolis igat hetke, minutit ning sekundit. Ja lisaks õppetööle jääb mulle kindlasti meelde imeilus Valga loodus ja koolihoone. Ma soovitan väga õpilasvahetust, see ei pea alati olema minek välismaale. Eestis on samuti väga palju mõnusaid koole, kes võtavad vastu vahetusõpilasi. Kui on huvi, proovi ja sa ei kahetse!