Vahva kingitus Paide linnale
Foto: Andrus Kopliste

Foto: Andrus Kopliste

Algklassiõpilastel on saanud traditsiooniks veebruarikuus, Eesti Vabariigi sünnipäeva eel end juttude kirjutamise oskuses proovile panna. Et sel aastal saab kodulinn Paide 725aastaseks, siis olid ka võistluse teemad seotud meie linna ja siin elavate või töötavate inimestega. 2. klassi õpilased kirjutasid, mida nad sooviksid linnas muuta ja  keda sellega rõõmsaks teha, kui nad oleksid võlurid. 3. ja 4. klassi õpilaste teema oli „Räägi mulle endast“.

Heli Prii
õpetaja

Juttudes nimetati erinevate elualade ja huvidega  inimesi, kellega oleks vahva kokku saada ning nende töö kohta pärida. Näiteks kirjutati tuletõrjujatest Fred Viirmast ja Valeri Ivanovist, lasteaiaõpetajast Laine Arumest, muusikaõpetajast Anne Toomistust, Maksimarketi juhatajast Tiiu Luntsist, kunstnik Sorgest, tarbijate ühistu juhtist Tõnu Uibopuust jpt.

Väikesed võlurid aga võluksid kõik majad ühe korruse võrra kõrgemaks, poodidesse  kaubad odavamaks, kõnniteed siledaks, purkkaevudesse kuldkalad, laste jaoks loomaaia ning  meile kõigile remonditud uhke koolimaja.

Klasside parimad tööd läbi lugenud, tunnistasid žürii liikmed  õpetajad Terje, Maris ja Krista parimateks jutukirjutajateks Rene Randeri 2. b klassist (juhendas õpetaja Ülle), Bert Johannes Paatsi 3. a klassist (õpetaja Eve) ning Fransiska Malmre 4. a klassist (õpetaja Heli).

Parimad jutud loeti ette Eesti Vabariigi 98. aastapäeva aktusel ning seejärel kinkis kooli direktor kõik tööd Paide linnapeale.

Foto: Andrus Kopliste

Foto: Andrus Kopliste