News

Poiste-solistide lauluvõistlusest osavõtt oli edukas 28. März erlend.savolainen

Eesti Meestelaulu Selts korraldab juba 13. korda poistele vabariiklikku võistulaulmist. Ürituse eesmärk on populariseerida soololaulu poiste hulgas ning anda võimalus omavahel mõõtu võtta ning lauljana areneda.


Võistulaulmised algavad maakondades, mille esikolmik jätkab piirkondlikus voorus ning lõpeb finaalvõistlusega vabariiklikul tasandil.

Sel aastal toimus maakondlik võistlusvoor Türi kultuurimajas 01. veebruaril 2022. aastal ning meie kooli 5A klassi õpilasel, Hans Heiki Tahuril, õnnestus saavutada seal I koht.

Hakkasime valmistuma järgmiseks, Põhja-Eesti vooruks, milles osales 17 parimat noormeest Põhja-, Lääne-, Ida- ja Kesk-Eestist.

Võistlus toimus pühapäeval, 26. märtsi hommikul kell 11 Tallinnas, Nõmme Majas. Kuna sel päeval toimus üleminek suveajale ja kellaosuteid keerati tund aega edasi, siis tegelikult alustati võistlusega vana kella järgi 10:00. Laulja hääle jaoks on see ikka väga varajane aeg... Aga Hans oli tubli ja saavutas oma vanuserühmas II koha.

Lõppkontserdile pääsu peame veel ootama, sest sama žürii kuulab järgmisel nädalavahetusel (01.-02.04.23) Lõuna-Eesti piirkonna laulupoiste esitusi. Alles seejärel teatatakse finaali pääsejad.

Lõppkontsert toimub 20. mail 2023 uues kontserdipaigas Viimsi Artiumis, Harjumaal, ning seal saadab 36 Eesti parimat solisti (vanuses 7 – 20 eluaastat) sümfooniaorkester Ventum. Võistlejatele tähendab see seda, et tuttava klaverisaate asemel tuleb hakkama saada uute kõlavärvidega, ning laul muutub seetõttu päris palju. Kes tuleb muutustega kõige paremini toime, on võidumees...
 
Pöidlad pihku!

Muusikaõpetaja Piret Järvet
 

Võistulaulmised algavad maakondades, mille esikolmik jätkab piirkondlikus voorus ning lõpeb finaalvõistlusega vabariiklikul tasandil.

Sel aastal toimus maakondlik võistlusvoor Türi kultuurimajas 01. veebruaril 2022. aastal ning meie kooli 5A klassi õpilasel, Hans Heiki Tahuril, õnnestus saavutada seal I koht.

Hakkasime valmistuma järgmiseks, Põhja-Eesti vooruks, milles osales 17 parimat noormeest Põhja-, Lääne-, Ida- ja Kesk-Eestist.

Võistlus toimus pühapäeval, 26. märtsi hommikul kell 11 Tallinnas, Nõmme Majas. Kuna sel päeval toimus üleminek suveajale ja kellaosuteid keerati tund aega edasi, siis tegelikult alustati võistlusega vana kella järgi 10:00. Laulja hääle jaoks on see ikka väga varajane aeg... Aga Hans oli tubli ja saavutas oma vanuserühmas II koha.


Lõppkontserdile pääsu peame veel ootama, sest sama žürii kuulab järgmisel nädalavahetusel (01.-02.04.23) Lõuna-Eesti piirkonna laulupoiste esitusi. Alles seejärel teatatakse finaali pääsejad.

Lõppkontsert toimub 20. mail 2023 uues kontserdipaigas Viimsi Artiumis, Harjumaal, ning seal saadab 36 Eesti parimat solisti (vanuses 7 – 20 eluaastat) sümfooniaorkester Ventum. Võistlejatele tähendab see seda, et tuttava klaverisaate asemel tuleb hakkama saada uute kõlavärvidega, ning laul muutub seetõttu päris palju. Kes tuleb muutustega kõige paremini toime, on võidumees...
 
Pöidlad pihku!

Muusikaõpetaja Piret Järvet