Andekas laps 27. veebruar kersti.kivisoo

Sihtkapitali "Andekas laps" nõukogu selgitas välja tänavused preemialaureaadid. Sel aastal said preemia 14 Paide linna last ja noort, lisaks neile ka Järva noorte maleklubi. Tunnustused anti kätte 24. veebruaril toimuval Eesti vabariigi 105. aastapäevale pühendatud kontsertaktusel.

Tunneme suurt rõõmu meie andekate õpilaste ja vilistlaste üle.

Preemiasaajad on

Minna-Mai Kaas – aktiivne kodutütar ja Purdi külaseltsi liige. Ta osales mitmetes laagrites ja õppustel ning esindas kodutütreid maakaitsepäeval. Ta osaleb karateklubi Täht treeningutel, käib Paide kunstikoolis ning tantsis Hillar Hanssoo põhikooli rahvatantsurühmas Seltskond. Ta on kaasa löönud omaalgatuslike projektide elluviimisel, olles ideede generaatoriks kohalikus külaseltsis. Näiteks tema õhutusel osales täiskasvanud külaaktiiv koos temaga Paide linna ÖÖ KEATil.

Vilistlane Marleene Randmaa – Paide linna noortevolikogu esimees ning tugev ujuja. Ta lõpetas Hillar Hanssoo põhikooli kiituskirjaga, hetkel käib Hugo Treffneri gümnaasiumis Tartus. Olles kooli väitlusklubi liige, saavutas ta oma võistkonnaga Vabariigi Presidendi väitlusturniiril kolmanda koha. Ta on tegelenud ujumisega alates 1. klassist, lisaks mõned aastad triatloniga. Eelmisel aastal oli tema parim tulemus Eesti noorte ja juunioride pikaraja meistrivõistluste meeskondlik hõbemedal 4x100m vabaltujumise teateujumises.

Vilistlane Marie Marleen Jaanof - andekas kergejõustiklane ning aktiivne, kohusetundlik ja oma tegevustesse pühendunud noor. Ta treenib kultuuri- ja spordiseltsi ALEM all. 2022. aastal tuli Marie Marleen isikliku rekordiga kõrgushüppe Järvamaa meistriks. Eesti U18 hooaja võrdluses oli tegu 10. tulemusega. Lisaks saavutas ta samal võistlusel odaviskes hõbeda. Marie oli kõrgushüppes 2021. aastal nii Järvamaa kui ka Viljandi meister. Praegu valmistub ta Eesti meistrivõistlusteks. Sisehooaja U18 Eesti arvestuses on Marie 8. kohal. Ta on lõpetanud Paide kunstikooli, olnud Paide linna noortevolikogu liige ja osalenud aktiivselt vabatahtlikuna Arvamusfestivali ning ruumieksperimendi korraldamisel. Õpib Paide gümnaasiumi 10. klassis.

Vilistlane Keitlin Jüristo – andekas laulja. Oma imelise lauluhäälega on ta kuulsust toonud mitte ainult Järvamaale, vaid kogu Eestile. Eelmisel aastal saavutas Solistica lauluvõistlusel 3. koha ja pälvis omaloomingu preemia stipendiumi. Rahvusvahelisel lauluvõistlusel Baltic Voices tuli ta viiendaks. Golden Rose lauluvõistluselt naasis ta esikohaga. Ta lõpetas Hillar Hanssoo põhikooli kiitusega, tänaseks on ta Paide gümnaasiumi õppur ja kuulub kooli aktiivi. Keitlin on ka Paide linna noortevolikogu aseesimees.

Vilistlane Marianne Kalvik - Paide gümnaasium õpilasesinduse liige, koolilehe Novus fotograaf ja korvpalliklubi 7 andekas mängija. Ta on Kesk-Eesti Tre raadio noortesaate Skräss liige. 2021. aastal oli ta Laheda Koolipäeva Hea Eeskuju nominent. Ta on võimekas korvpallur, kes suudab vajadusel asendada treenerit, olla kohtunik ning organiseerida ära Paides toimuvate korvpalli esiliiga mängude lauakohtunike töö. E-kategooria korvpallikohtunikuna on loonud jätkusuutliku lauakohtunike meeskonna, keda väärtustatakse üle Eesti. Järvamaa meistrivõistluste lauakohtunike töö on samuti puhtalt tema ja tema meeskonna töö.

Steven Lauk – andekas maletaja. Saavutas spordiliidu Jõud meistrivõistlustel 10aastaste noormeeste seas 5. koha. Ta tuli Järva noorte maleklubi 114 osavõistlusega sariturniiril 3. kohale.

Robin Randrüüt – andekas maletaja. Ta võitis Järva noorte maleklubi 114 osavõistlusega sariturniiri.

Crisjan Zäuram – andekas maletaja. Ta saavutas Hillar Hanssoo 21. mälestusturniiril 10aastaste õpilaste seas 11. koha. Oli spordiliidu Jõud meistrivõistlustel 10aastaste seas 6. kohal. Crisjan tuli Järva noorte maleklubi 114 osavõistlusega sariturniiril 2. kohale.