Õpilased leiutasid

Foto: Erakogu

Sel sügisel toimus Eesti Teadusagentuuri korraldatud õpilasleiutajate riiklik konkurss, kuhu oodati osalema innovaatilisi ideid noortelt. Meie koolist saadeti konkursile viis tööd, mis olid esitatud ka kooli liutajate konkursile “Minu idee”.

Ole ettevaalik, saa hakkama, lahenda probleeme, mõtle loovalt. Need ei ole käsud, vaid olid õpilasi toetavad soovitused, julgustamaks neid osalema. Tänaseks on jõudnud kooli tagasiside, et meie kooli noori on tunnustatud aukirjadega. Tunnustuse pävis kuus noort.

Kristi Teder
õpetaja

Minna-Mai Kaas

Probleem: Annaks vanale rattale uue elu. Tänu sellele valmis ökomobiil kodus olevast ehitusmaterjalide jääkidest ja kasutamiskõlbamtust rattast.

Victoria Usai

Probleem: Nutiravimikarp oleks väike ja kompaktne karp, kuhu saab enda ravimid sisse panna ja iga päev teatud kellaajal saadab see kas nutitelefoni või arvutisse teavituse, et on aeg ravimeid võtta.

Marie Marleen Jaanof

Probleem: Juhtmete kasutamine tekitab ebamugavust, on tülikas. Alati ei ole võimalik telefoni juhtmega vooluvõrgus laadida ja tuleb kasutada akupanka. Leiutaks juhtmevaba akulaadija.

Keitlin Jüristo ja Gerda Marie Paulson

Probleem: Multifunktsionaalsed läätsed, mõeldes inimestele, kel on probleemid nägemisega; värvipimedatele, et nad suudaksid näha tõeseid värve; ujujatele ja ka filmifännidele.

Laura Kookmaa

Probleem: Idee kahandatavast koolikotist tuli sellest, et peab kogu aeg, päevast päeva seda rasket suurt kotti endaga peaaegu terve päev kaasas kandma. Tihti ei mahu sinna, olenemata minu suurtest pingutustest, ikka mingi asi ära ning pean seda siiski käes tassima.