Uudised

Andekas laps 26. veebruar kersti.kivisoo

Sihtkapitali "Andekas laps" nõukogu selgitas välja tänavused preemialaureaadid.


Tänavu valis sihtkapitali nõukogu esitatud kandidaatide hulgast välja 19 tublit noort. Meie kooli õpilastest määrati preemia:

Märten Erik Arold on Hillar Hanssoo põhikooli 8. klassi õpilane, kes õpib neljadele-viitele, on õpilasesinduse aktiivne liige, kooliraadio eestvedaja ja osaleb T.O.R.E ringis. Ta on silmapaistvalt esindanud Paide Ujumisklubi erinevatel võistlustel üle Eesti ja võitnud mitmeid esikohti nii vabalt-, liblik- kui ka kompleksujumises. Märten Erik on eakaaslastele suureks eeskujuks, näidates, kuidas treeningutele pühendudes tulevad tulemused.             

Noortest maletajatest tõsteti tänavu veel esile Hillar Hanssoo põhikooli õpilased:                                        

Crisjan Zäuram võitis Hillar Hanssoo mälesvõistlusel 14-aastaste turniiril hõbemedali, tuli spordiliidu Jõud meistrivõistlustel 14-aastaste noormeeste seas 7. kohale ning võitis Järva Noorte Maleklubi sariturniiri.

Sebastian Jaanhold jagas Eesti koolide võistkondlikel meistrivõistlustel kiirmales algkoolidele 4. laual teist-kolmandat kohta.                    

Aaron Maarend, kes tuli Järva Noorte Maleklubi 119 osavõistlusega sariturniiril 3. kohale.    

Natali Morozov, kes saavutas Hillar Hanssoo 22. mälestusvõistlusel 10-a õpilaste seas 11. koha, oli spordiliidu Jõud meistrivõistlustel 10-a tütarlaste seas 6. kohal ja tuli Järva Noorte Maleklubi sariturniiril 2. kohale.             

Et sihtkapital on asutatud Paide linna teeneka malepedagoogi Hillar Hanssoo pärandvara põhjal, siis kuulub osa toetussummast alati maletraditsiooni elushoidmisele ning edendamisele ja nii on üheks toetuse saajaks lisaks lastele ka Järva noorte maleklubi.

Andeka lapse toetused anti üle 24. veebruaril 2024. a Eesti vabariigi 106. aastapäevale pühendatud kontsert-aktusel "Elujoon" Paide muusika- ja teatrimajas.

Tänavu valis sihtkapitali nõukogu esitatud kandidaatide hulgast välja 19 tublit noort. Meie kooli õpilastest määrati preemia:

Märten Erik Arold on Hillar Hanssoo põhikooli 8. klassi õpilane, kes õpib neljadele-viitele, on õpilasesinduse aktiivne liige, kooliraadio eestvedaja ja osaleb T.O.R.E ringis. Ta on silmapaistvalt esindanud Paide Ujumisklubi erinevatel võistlustel üle Eesti ja võitnud mitmeid esikohti nii vabalt-, liblik- kui ka kompleksujumises. Märten Erik on eakaaslastele suureks eeskujuks, näidates, kuidas treeningutele pühendudes tulevad tulemused.             


Noortest maletajatest tõsteti tänavu veel esile Hillar Hanssoo põhikooli õpilased:                                        

Crisjan Zäuram võitis Hillar Hanssoo mälesvõistlusel 14-aastaste turniiril hõbemedali, tuli spordiliidu Jõud meistrivõistlustel 14-aastaste noormeeste seas 7. kohale ning võitis Järva Noorte Maleklubi sariturniiri.

Sebastian Jaanhold jagas Eesti koolide võistkondlikel meistrivõistlustel kiirmales algkoolidele 4. laual teist-kolmandat kohta.                    

Aaron Maarend, kes tuli Järva Noorte Maleklubi 119 osavõistlusega sariturniiril 3. kohale.    

Natali Morozov, kes saavutas Hillar Hanssoo 22. mälestusvõistlusel 10-a õpilaste seas 11. koha, oli spordiliidu Jõud meistrivõistlustel 10-a tütarlaste seas 6. kohal ja tuli Järva Noorte Maleklubi sariturniiril 2. kohale.             

Et sihtkapital on asutatud Paide linna teeneka malepedagoogi Hillar Hanssoo pärandvara põhjal, siis kuulub osa toetussummast alati maletraditsiooni elushoidmisele ning edendamisele ja nii on üheks toetuse saajaks lisaks lastele ka Järva noorte maleklubi.

Andeka lapse toetused anti üle 24. veebruaril 2024. a Eesti vabariigi 106. aastapäevale pühendatud kontsert-aktusel "Elujoon" Paide muusika- ja teatrimajas.