Uudised

Mudilaskoori esindus käis 1. eelproovis Viljandis 18. jaanuar erlend.savolainen

On laulupeoaasta, mis tähendab kõikidele laulukooridele ja orkestritele parajat väljakutset, sest repertuaar on enamasti üsna krõbe... Et oskusi lihvida ja ühtlustada ning vigugi parandada, tehakse piirkonniti ühiseid eelproove.


Mudilaskooridel on neid kaks: esimesel proovil vaadatakse oskused üle ja harjutatakse koos, teisel eelproovil tuleb oma oskused ette näidata. Tulemust hinnatakse 10 palli süsteemis ning kooridel on võimalik taotleda kategooriat. Parim on muidugi I kategooria (8-10 palli). Laulupeole pääsevad need koorid, kes on saanud vähemalt III kategooria.
17. jaanuaril käisid Viljandis "Sakala" kultuurikeskuses meie kooli mudilaskoori esindamas 5A klassist Hans Heiki Tahur ja 5B klassist Adeele Pennert, Katriine Seeberg ning Mirko Rohtjärv. Õppekoori moodustasid Järvamaa, Viljandimaa ja Valgamaa mudilaskooride valitud lapsed. Kolme tunni jooksul harjutati laulupeo dirigentide käe all 5 mudilaskooridele kirjutatud laulu.
Aitäh teile, noored!
Nüüd jääb veel kooriproovis oma teadmised teistele lauljatele edasi anda...
Jaksu ja sihikindlust meile kõigile!

muusikaõpetaja Piret Järvet

Mudilaskooridel on neid kaks: esimesel proovil vaadatakse oskused üle ja harjutatakse koos, teisel eelproovil tuleb oma oskused ette näidata. Tulemust hinnatakse 10 palli süsteemis ning kooridel on võimalik taotleda kategooriat. Parim on muidugi I kategooria (8-10 palli). Laulupeole pääsevad need koorid, kes on saanud vähemalt III kategooria.
17. jaanuaril käisid Viljandis "Sakala" kultuurikeskuses meie kooli mudilaskoori esindamas 5A klassist Hans Heiki Tahur ja 5B klassist Adeele Pennert, Katriine Seeberg ning Mirko Rohtjärv. Õppekoori moodustasid Järvamaa, Viljandimaa ja Valgamaa mudilaskooride valitud lapsed. Kolme tunni jooksul harjutati laulupeo dirigentide käe all 5 mudilaskooridele kirjutatud laulu.
Aitäh teile, noored!
Nüüd jääb veel kooriproovis oma teadmised teistele lauljatele edasi anda...
Jaksu ja sihikindlust meile kõigile!

muusikaõpetaja Piret Järvet