Uudised

Tegime läbi Tootsi-aegse koolipäeva ja mängisime vanu mänge 19. detsember erlend.savolainen

14. detsembril käis 7.a klass Palamusel Paunvere külakoolis, kus tegime läbi vanaaegse koolipäeva. Käisime seal, sest otsustasime mitte teha jõuludeks loosipakke ja selle asemel minna väljasõidule.


Koolipäev 150 aasta vanuses koolis tõi õpilastele palju teadmisi 19. sajandi lõpu kooli ja traditsioonide kohta.

 

Kui me sinna jõudsime, tegi meiega koolitunni läbi meie kooli endine õpetaja Krista Sukk. Ta küsis meilt küsimusi jõulude ja vanade koolikommete kohta, lugesime vanaaegset kirja ja laulsime jõululaulu.

 

Kui koolitund läbi sai, vaatasime majas ringi ja kaunistasime piparkooke. Meilt küsiti piparkoogi ajaloo kohta küsimusi ja kui piparkoogid valmis olid, meisterdasime koos päkapikke. Pärast meisterdamist läksime aita mänge mängima. Juhendaja rääkis vanadest kommetest. Mängisime kingsepal silma välja torkamist, vedasime väigikaigast ja pugesime looga alt läbi.

 

Kõigile meedis Palamusel vana koolipäeva läbi teha. „Paunvere külakoolis oli väga lõbus. Koolipäeval sain rohkem teada mineviku kohta,” rääkis Indrek. Kairiini arvates oli kõige toredam, et ta sai lugeda vanas kirjas teksti ja sai teada, et vanasti kirjutati eesti keelt gooti kirjas.

 

Lenna Saksniit

Koolipäev 150 aasta vanuses koolis tõi õpilastele palju teadmisi 19. sajandi lõpu kooli ja traditsioonide kohta.

 

Kui me sinna jõudsime, tegi meiega koolitunni läbi meie kooli endine õpetaja Krista Sukk. Ta küsis meilt küsimusi jõulude ja vanade koolikommete kohta, lugesime vanaaegset kirja ja laulsime jõululaulu.

 

Kui koolitund läbi sai, vaatasime majas ringi ja kaunistasime piparkooke. Meilt küsiti piparkoogi ajaloo kohta küsimusi ja kui piparkoogid valmis olid, meisterdasime koos päkapikke. Pärast meisterdamist läksime aita mänge mängima. Juhendaja rääkis vanadest kommetest. Mängisime kingsepal silma välja torkamist, vedasime väigikaigast ja pugesime looga alt läbi.

 


Kõigile meedis Palamusel vana koolipäeva läbi teha. „Paunvere külakoolis oli väga lõbus. Koolipäeval sain rohkem teada mineviku kohta,” rääkis Indrek. Kairiini arvates oli kõige toredam, et ta sai lugeda vanas kirjas teksti ja sai teada, et vanasti kirjutati eesti keelt gooti kirjas.

 

Lenna Saksniit